Дел од Сопиште и Аеродром утре без струја

Дел од Сопиште и Аеродром утре без струја

Скопје, 14 август 2018 (МИА) - Дел од корисниците од улицата „24“ во село Сопиште утре од 8:30 до 15:00 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.

Од 13:00 до 15:00 часот без струја ќе бидат и дел од корисниците од улицата „Ѓорѓи Капчев“ – подулица „27“ во општина Аеродром.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипи на „ЕВН Македонија“ АД. вј/скс/09:00

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ