Куќичка од старо исушено дрво во Градски парк

Куќичка од старо исушено дрво во Градски парк

Скопје, 17 август 2018 (МИА) - Екипите на Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ изработија куќичка од трупецот на едно старо исушено дрво во Градскиот парк.

- Идејата е во иднина стеблата на сувите или болни дрвја место да се сечат до земја, да прераснат во разни интересни форми кои ќе претставуваат радост за сите минувачи, соопшти „Паркови и зеленило“. мд/сд/14:19

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ