• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Дел од Матка, Кисела Вода и Долно Соње утре без струја

Дел од Матка, Кисела Вода и Долно Соње утре без струја

Скопје, 22 август 2018 (МИА) - Дел од општините Кисела Вода, Сопиште и Сарај утре во одреден период од денот ќе останат без струја поради  технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа.

Како што соопшти РЦУК, од 08:30 до 15:30 часот струја нема да имаат  корисниците  од улицата „Доситеј Обрадовиќ“ бр.14 во општина Кисела Вода, од 09:00 до 13:30 часот корисниците од село „Долно Соње“, а од 10:00 до 13:00 часот корисниците од објектите на „Музеј Матка“, ресторан „Кањон Матка“ и црквата „Свети Андреј“. мч/бак/19:18

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...