Во недела без струја делови од Гази Баба, во понеделник од Центар и Ѓорче Петров

Во недела без струја делови од Гази Баба, во понеделник од Центар и Ѓорче Петров

Скопје, 24 август 2018 (МИА) - Во недела на 27 август без електрична енергија во период од 08:00 - 10:30 часот ќе бидат корисниците од - Макпетрол Идризово, Мак лифт, Мајами, Идризово, дел од Кадино, Мралино, Дрма и Пивар во општина Гази Баба.

Во понеделник, пак, без струја од 09:00 - 13:30 часот ќе бидат дел од корисниците од ул. „Борис Сарафов“ и дел од ул. „Драгувити“, во општина Ѓорче Петров, а во период од 08:00 - 09:30 часот дел од корисниците од ул. „Славејко Арсов“, од број 5 до број 30, во општина Центар. сст/09:40

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ