• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Прскање против комарци во петок

Прскање против комарци во петок

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - Град Скопје информира дека во петок на територија на градот ќе се врши авионска и тереристична дезинсекција против ларви од комарци.

Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекција, таа  ќе се изврши првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни во истиот термин.

Се известуваат пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.скс/са/16:35

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ