Во пожар делумно изгоре куќа во Маџари

Во пожар делумно изгоре куќа во Маџари

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Во пожар што избувна попладнево делумно изгоре куќа на улицата „1“, кај стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари.  

Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје информира дека добиле повеќе телефонски дојави за пожарот и интервенирале од 17:08 до 18:15 часот со десет пожарникари и четири возила.

Опожарени се 50 метри квадратни и причинета е материјална штета од 100 илјади денари. мд/сст/19:02

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...