Акција за чистење на општина Аеродром

Акција за чистење на општина Аеродром

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Општина Аеродром во соработка со јавните претпријатија на Град Скопје, „Комунална хигиена“ и „Паркови и зеленило“ денеска почнува акција за чистење на општината.

На почетокот на акцијата, во паркот меѓу кулите на улица „Бојмија“ кај Новата железничка станица, ќе присуствуваат градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин и директорите на двете јавни претпријатија „Паркови и зеленило“ и „Комунална хигиена“, Адриан Муча и Абдусамет Шабани. дма/са/07:39

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ