• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Без струја делови од Центар, Карпош, Петровец, Сарај и Студеничани

Без струја делови од Центар, Карпош, Петровец, Сарај и Студеничани

Скопје, 2 септември (МИА) - Делови од Центар, Карпош, Петровец, Сарај и Студеничани утре во одреден период од денот ќе бидат без струја порди технички зафати во дистрибутивната мрежа.

Како што соопшти РЦУК, струја од осум до 11:30 часот нема да имаат објектите од комплексот судови и Историскиот архив, 8:30 до 12:30 корисниците од дел од улицата „Атинска“, од 8:30 до 12:00 корисниците од село Чифлик, од 8:30 до 14:30 корисниците од  улицата „Македонија“, од 9:00 до 13:00 корисниците од дел од село Грчец, од 09:00 до 13:00 корисниците од дел од улицата „Ванчо Мицков“ и од 10:00 до 11:00 часот корисниците од дел од селото Морани. мч/дма/14:31

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ