Делови од Кисела Вода, Сопиште и Шуто Оризари утре без струја

Делови од Кисела Вода, Сопиште и Шуто Оризари утре без струја

Скопје, 3 септември 2018 (МИА) - Корисниците лоцирани на улиците „Че Ге Вара“, „Бутелски венец“ и „Македонско-косовска бригада“ со подулиците во општина Шуто Оризари утре од 9 до 15 часот ќе бидат без електрична енергија. 

Во периодот од 9 до 11 часот утре без струја ќе бидат дел од корисниците од улиците „Марко Цепенков“ и „Боте Ботевски“ во општина Кисела Вода, а од 8 до 17 часот жителите од Горно Соње, општина Сопиште. 

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа од екипи на „ЕВН Македонија“ АД. мд/сд/09:04

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...