Скопскиот јавен градски превоз в сабота по неделен возен ред

Скопскиот јавен градски превоз в сабота по неделен возен ред

Скопје, 6 септември 2018 (МИА) - Автобусите на ЈСП Скопје и на приватните превозници в сабота на 8 Септември - Денот на независноста ќе сообраќаат по неделен возен ред.

Поради државниот празник, информираат од ЈСП, ќе работат само три билетарници. 

- Дежурни со работно време од 7 до 19 часот ќе бидат билетарницитре на Зелен пазар и Транспортен центар, а од 7 до 13 часот ќе работи билетарницата во Ѓорче Петров, соопшти ЈСП. вј/са/10:50

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ