Пуштање во употреба на првата фаза од бул.„ „Христијан Тодоровски-Карпош“

Пуштање во употреба на првата фаза од бул.„ „Христијан Тодоровски-Карпош“

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) - Првата фаза од булеварот „Христијан Тодоровски-Карпош“ денеска ќе биде пуштена во употреба. Со тоа ќе се растовари сообраќајот за жителите на Бутел 1, Радишани и селата од Скопска Црна Гора. 

На настанот ќе присуствува скопскиот градоначалникот Петре Шилегов. мд/рп/08:16

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ