Град Скопје подготвува кривична пријава за пренесена концесија за билборди

Град Скопје подготвува кривична пријава за пренесена концесија за билборди

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Град Скопје подготвува кривична пријава поради недозволен пренос на добиена концесија за поставување билборди од една на друга фирма.

Злоупотребата, како што информираат од Град Скопје, најверојатно се случила со потпишување акт или договор од претходниот градоначалник. 

Компанијата Медијас ДООЕЛ ги пренела правата на ЛИД Медија во трипартитен договор со Град Скопје, а концесијата била на 15 години.мд/са/15:48

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...