• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Почина Екрем Хусеин - доајенот на македонскиот балет

Почина Екрем Хусеин - доајенот на македонскиот балет

Погребот на Хусеин ќе се одржи денеска на турските гробишта во Бутел. Поради колективниот годишен одмор комеморација во неговата матична куќа - Македонската опера и балет, најавуваат за следната недела. вг/сд/15:13

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ