• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Загајевски ќе биде прогласен за почесен член на ДПМ

Загајевски ќе биде прогласен за почесен член на ДПМ

Скопје, 28 август 2018 (МИА) - Добитникот на „Златниот венец“ на „Струшките вечери на поезијата“ за 2018 година, полскиот поет Адам Загајевски, денеска ќе биде прогласен за почесен член на Друштвото на писателите на Македонија.

Пригодната свеченост во присуство на поетот ќе се одржи во просториите на Друштвото на писателите на Македонија. рп/08:40

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...