• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Загајевски прогласен за почесен член на ДПМ

Загајевски прогласен за почесен член на ДПМ

Скопје, 28 август 2018 (МИА) - Добитникот на „Златниот венец“ на „Струшките вечери на поезијата“ за 2018 година, полскиот поет Адам Загајевски, денеска беше прогласен за почесен член на Друштвото на писателите на Македонија.

Загајевски во ДПМ1Пригодната свеченост во присуство на поетот се одржа во просториите на Друштвото на писателите на Македонија. рп/сд/14:05

###

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ