• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

„Здраво млади“ во МКЦ

„Здраво млади“ во МКЦ

Скопје, 1 септември 2018 (МИА) - „Палиндром“, Репетитор“, „Cigarettes after sex“ и Wooden Shjips се само некои од бендовите што ќе настапат вечер, на 8. фестивал „Здраво млади“ во Младинскиот културен центар (МКЦ).

Фестивалот почнува напладне, во 12 часот, со „Јуниор програма“. Ќе учествуваат членовите на популарниот детски музички состав „5+ Бенд“ - Петко, Цветко, Лина, Комшо и останатите ликови од детската тв серија „5+ Фамилија“.

Додека трае програмата за најмладите, ќе се одржи и работилница на тема „Мали победи“. мч/дма/10:22

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ