Потпишување договори за проекти за прекугранична соработка меѓу Македонија и Косово

Потпишување договори за проекти за прекугранична соработка меѓу Македонија и Косово

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) - Министерот за локална самоуправа, Сухејил Фазлиу денеска ќе ги потпише договорите за кофинансирање на проекти за прекугранична соработка меѓу Република Македонија и Република Косово, финансирани од ИПА Програмата на Европската унија. 

На потпишувањето ќе говорат претставникот на Делегацијата на ЕУ во Скопје, Фреек Јанмаат и генералниот секретар на Министерството за локална самоуправа на Косово, Розафа Укимерај. дма/са/07:33

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ