• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Град Скопје подготвува кривична пријава за пренесена концесија за билборди

Град Скопје подготвува кривична пријава за пренесена концесија за билборди

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Град Скопје подготвува кривична пријава поради недозволен пренос на добиена концесија за поставување билборди од една на друга фирма.

Злоупотребата, како што информираат од Град Скопје, најверојатно се случила со потпишување акт или договор од претходниот градоначалник. 

Компанијата Медијас ДООЕЛ ги пренела правата на ЛИД Медија во трипартитен договор со Град Скопје, а концесијата била на 15 години.мд/са/15:48

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ