• A-
  • A
  • A+
вторник, 18 септември 2018, 

Првиот ден на Јом Кипур неработен за еврејската заедница во Македонија

Првиот ден на Јом Кипур неработен за еврејската заедница во Македонија

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) - Првиот ден на Јом Кипур (19 септември-среда) е неработен ден за припадниците на еврејската заедница во Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика. 

Овој ден е прогласен за неработен за граѓаните од еврејската заедница согласно Законот за празници на Република Македонија. бак/са/10:50

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ