• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Шутка одбележува 22 години од формирањето на општината

Шутка одбележува 22 години од формирањето на општината

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) – Општина Шуто Оризари денес прославува 22 години од формирањето на општината како посебна единица на локалната самоуправа во рамките на градот Скопје.

По тој повод вечерва на плоштадот во општината ќе се одржи манифестација на која ќе сприсуствуваат градоначалникот, членовите на Советот и граѓаните на општина Шуто Оризари. бк/са/12:52

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ