• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

БЕСА: Да придонесеме референдумот да биде успешен

БЕСА: Да придонесеме референдумот да биде успешен

Скопје, 12 септември 2018

Движењето Беса кампањата за референдумот ја започна од Општината Желино каде што оствари неколку средби со граѓаните од оваа општина.

На овие средби заедно со претседателот Биљал Касами беа и генералниот секретар и воедно шеф на штаб за референдумот, Арјанит Хоџа, потпретседателите Абдуш Демири и Кастриот Реџепи, како и пратеничката Теута Биљали.

На овој прв ден од кампањата присутен беше и градоначалникот на општина Желино од редовите на Движењето Беса, Блерим Сејдиу.

Претседателот Касами во својот говор се изјасни дека:

Треба да придонесеме за референдумот за да.биде успешен бидејќи само како дел на НАТО и ЕУ,  ќе може да ги смените животните услови, ќе може да имаме добра економија, квалитетно образование и напредно здравство.

Претседателот на Беса исто така кажа дека треба да гласаме "ЗА" референдумот со цел да имаме гарантиран мир и безбедност како и да им кажеме СТОП на влијанието од анти НАТО во Македонија.

Канцеларија за односи со јавноста, Кабинет на претседателот Билал Касами

____________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ