СДСМ: Мицкоски да се охрабри, да покаже одговорност и да каже дека е против бојкот на референдумот

СДСМ: Мицкоски да се охрабри, да покаже одговорност и да каже дека е против бојкот на референдумот

12 септември 2018

На помалку од 20 дена од референдумот ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски немаат јасен став дали се против бојкот на македонската иднина. 

Треба да му се помогне на Мицкоски.

Секој кој ја сака Македонија треба да му помогне на Мицкоски, да го повика да се охрабри и исправено да каже дека е против бојкот на македонската иднина.

Само така, со јасен и цврст став Мицкоски би можел да оди на дебата. За дебата се потребни ставови.

Несериозно и неодговорно е се друго.

Овие историски моменти пред коишто е исправена Република Македонија се повик за одговорност на сите политички чинители, да ја поддржат иднината на нашата татковина во ЕУ и НАТО.

Гласот за европска Македонија е глас за иднината, за здружување со најсилните сојузи во светот.

Има време Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ да се охрабрат и да ја поддржат иднината на Македонија во европското семејство.

Центар за комуникација со јавноста                                                           Социјалдемократски сојуз на Македонија

____________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ