• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Продолжува тампонирањето улици со гребен асфалт во селата во општина Неготино

Продолжува тампонирањето улици со гребен асфалт во селата во општина Неготино

Неготино, 12 септември 2018 (МИА) - Во селата во општина Неготино продолжува тампонирањето улици со гребен асфалт. Тампонирани се улици во Тремник, Долни Дисан, Црвени Брегови и дел од Тимјаник.

Градоначалникот на општината Тони Делков информира дека бБлагодарение на одличната соработка со Јавното претпријатие за државни патишта и излегувањето во пресрет на барањето на општина Неготино за отстапување на гребениот асфалт од реконструкцијата на дел од автопатот, во неколку села во неготинска општина се изврши тампонирање на улици.

Тој додаде дека со гребениот асфалт од санацијата на улицата “Маршал Тито“, предвидено е тампонирање на улици во Курија и крак во Тремник. 

- Според однапред утврдената динамика за работа, во наредниот период ќе се пристапи и кон тампонирање на улици во Војшанци и мал дел во Дуброво, со што максимално и од интерес на локалното население, ќе биде искористен гребениот асфалт од автопатот и од санацијата на главната улица во Неготино, додава Делков.свд/скс/15:17

###

 

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...