• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Честитка од ДОМ по повод 8 Септември - Денот на независноста

Честитка од ДОМ по повод 8 Септември - Денот на независноста

Скопје, 8 септември 2018

ДОМ им го честита Денот на независноста, 8 Септември, на сите граѓани на Република Македонија. Тој е светол празник и на сите Македонци во светот, зашто во колективната меморија живее вековната борба за своеименска држава, каде Македонецот ќе биде свој на своето! Ова е ден за паметење и гордост, ден за оддавање почит на сите знајни и незнајни борци за македонска држава!

Нека е честит 8 Септември, Ден на независноста, кога на референдум граѓаните на Република Македонија правно ставија точка на вековниот непокор!

Демократска обнова за Македонија

____________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ