Честитка од Бошњачки демократски сојуз по повод Денот на независноста

Честитка од Бошњачки демократски сојуз по повод Денот на независноста

Скопје, 8 септември 2018 

Република Македонија денеска 08.09.2018 година го одбележува денот на успешно спроведениот референдум на кој македонските граѓани се изјаснија за самостојна, суверена, мултиетничка, мултикултурна и мултиконфесионална земја. Македонија е на вистински пат кој води кон рамноправно членство во НАТО и во ЕУ.

БДС ја користи оваа прилика, упатувајќи искрени честитки до сите граѓани да ги повика сите заедно сплотени како на 08.09.1991 година и на 30.09.2018 година да излеземе масовно и да кажеме да за просперитетна иднина. 

Честит празник! 

Бошњачки демократски сојуз 

____________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...