• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

На конвенција ќе биде избран новиот претседател на Социјалдемократска младина на Македонија

На конвенција ќе биде избран новиот претседател на Социјалдемократска младина на Македонија

Скопје, 9 септември 2018 

Ве информираме дека денеска, со почеток во 13:00 часот, во МКЦ (кино Форсина) ќе се одржи изборна конвенција на Социјалдемократската младина на Македонија на која преку внатрепартиска постапка се избира нов претседател на подмалдокот на СДСМ.

Конвенцијата има работен дел, по што следува и отворен дел за медиумите.

Во рамки на отворениот дел, од 14:30 часот, пред младите ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев, и новоизбраниот кандидат односно претседател на СДММ.

Центар за комуникации со јавноста на СДСМ 

____________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ