ЛиДеМ: Младите се ЗА европска Македонија

ЛиДеМ: Младите се ЗА европска Македонија

Скопје, 10 септември 2018 

Младите се ЗА прогресивно општество!!!

Младите се ЗА подобра сегашност и просперитетна иднина овде во Р. Македонија. 

Младите се ЗА европска Македонија. 

Затоа ние младите на 30 септември да излеземе и да гласаме ЗА референдумското прашање.

Во новоизбраниот претседател на СДММ – Дарко Каевски, гледам енергичност и јасна визија. Во овој историски момент за Република Македонија заедно со него и со сите прогресивни подмладоци на политичките партии, да покажеме зрелост и младешка храброст и да се определиме за вистинскиот пат, а тое е членство во НАТО и ЕУ.

Затоа се надевам на отворена и искрена соработка помеѓу ЛиДеМ, СДММ и останатите политички подмладоци.

Сакам да ја искористам оваа прилика и да му заблагодарам на Стефан Богоев за искрената соработка, истрајност и посветеност во досегашната заедничка работа и да му посакам многу успеси кои допрва му претстојат и да му честитам на новоизбраниот Дарко Каевски и да му посакам успех пред се во заедничката борба за подобар живот на младите.

Либерално-демократска младина (ЛиДеМ)

____________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...

Со масло за јадење бркале зли духови од музеј

Суд во Атина осуди две бугарски државјанки на чети...

Меган Маркл во живанши-тоалета од 2.510 фунти

На традиционалната средба со припадници на маорска...

Ѕвездата од „Бубалици“ во уште една хумористична хит-серија

Еден од главните актери во комедијата „Бубалици“, ...