• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Шефот на холандската дипломатија утре во посета на Македонија

Шефот на холандската дипломатија утре во посета на Македонија

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Министерот за надворешни работи на Кралството Холандија, Стеф Блок утре ќе престојува во посета на Македонија.

Тој ќе се сретне со шефот на македонската дипломатија Никола Димитров со кого ќе разговара за актуелните политички состојби во Македонија, подготвителните активности за референдумот, како и за реформската ЕУ и НАТО агенда.  

По средбата планирани се изјави на двајцата министри.

- Ова е четврта билатерална средба на министрите за надворешни работи на Република Македонија и Кралството Холандија за период од 15 месеци што претставува потврда за зголемениот интензитет на политичкиот дијалог меѓу двете земји, наведуваат од МНР. бак/дма/14:22

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ