• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Косовскиот претседател Хашим Тачи утре во работна посета на Македонија

Косовскиот претседател Хашим Тачи утре во работна посета на Македонија

Скопје, 11 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Косово Хашим Тачи утре ќе престојува во работна посета на Македонија и ќе има средба со премиерот Зоран Заев. 

Владината прес-служба вечерва соопшти дека средбата во Владата ќе биде утре претпладне. Заев и Тачи ќе имаат тет-а-тет средба, по што ќе следува и билатерална средба на делегациите на двете земји. 

По завршувањето на средбата ќе следуваат изјави за медиумите на косовскиот претседател и македонскиот премиер. хс/лв/19:21

###

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ