• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Инцидент на аеродромот во Лион

Инцидент на аеродромот во Лион

Париз, 10 септември 2018 (МИА) – На аеродромот во Лион откажани се слетувања и полетувања на авиони откако автомобил од засега непознати причини, влетал на пистата.

Возачот на автомобилот е уапсен. Детали за инцидентот на еден од најголемите француски аеродроми засега не се познати. зш/14:00

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ