РКЕ ќе одржи две подготвителни седници

РКЕ ќе одржи две подготвителни седници

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) денеска ќе одржи две подготвителни седници за правилата за снабдување со електрична енергија.

На првата седница ќе се разгледуваат Предлог правилата за пазар на електрична енергија, а на втората Предлог правилникот за повластени производители кои користат повластена тарифа. вј/са/07:32

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ