Капитенот останува во Рома до 2020 година

Капитенот останува во Рома до 2020 година

Рим, 23 август 2018 (МИА) - Даниеле Де Роси и калчолигашот Рома ќе ја продолжат соработката до 2020 година.

Ова е епилогот по согласноста од капитенот значително да му се намали платата.

35-годишен Роси има актуелен договор со „римската волчица“ до следното лето, но тој нема намера да го напушти клубот и сака да ја заврши својата кариера на „Олимпико“.

Според новите услови, ветеранот ќе добива по 1,5 милион евра по сезона, што е половина од она сегашните годишни примања. зс/10:26

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Олег Сенцов стана почесен граѓанин на Париз

Украинскиот филмски режисер осуден на 20 години за...

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Еден од најистакнатите британски математичари, Мај...

Познатиот професионален убиец на ТВ-екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ-серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...