Гризман не се сложува со номинацијата на ФИФА

Гризман не се сложува со номинацијата на ФИФА

Париз, 5 септември 2018 (МИА) – Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман го критикуваше изборот на ФИФА која меѓу тројцата кандидати за најдобар играч на светот не номинираше ниту еден од француската репрезентација која го освои трофејот на Мундијалот оваа година.

ФИФА ги номинира Лука Модриќ, Кристијано Роналдо и Мохамед Салах.

- Заслужив да бидам меѓу кандидатите. Не ми е јасно како меѓу тројцата нема од националниот тим што стана шампион на планетата. Штета. Вистинско чудо, изјави францускиот репрезентативец. зс/11:51

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Дени де Вито на фестивал во Шпанија добитник на наградата за животно дело на

Американскиот актер Дени де Вито е добитник на наг...

Порномодел ги продава старите силикони за да си купи нови

Британскиот порно модел Тејлор Роуз ги постави сво...

Ел Макферсон во врска со разведен татко на четири деца

Светски познатиот модел Ел Макферсон која неодамна...

Емилија Кларк на невообичаен начин се опрости од серијата „Игра на тронови“

Британската актерка Емилија Кларк на невообичаен н...