Манчини: Роналдо во Италија нема толку многу простор како во Шпанија

Манчини: Роналдо во Италија нема толку многу простор како во Шпанија

Рим, 5 септември 2018 (МИА) – Селекторот на Италија, Роберто Манчини објасни зошто Кристијано Роналдо има потешкотии да постигне гол за својот нов тим Јувентус.

Според него, Португалецот уште се прилагодува на серијата А каде нема толку простор како во Шпанија

- Постојат моменти кога нешто не ви оди. Не мислам дека Роналдо ќе има проблеми со ефикасноста. Тој е само поминува низ тежок период, што е нормално за еден напаѓач. Во Италија, одбраната на тимовите почнува уште од средниот ред. Тука Роналдо нема многу простор како што тоа беше случај во Шпанија. Таму се игра друг тип на фудбал, вели Манчини. зс/14:26

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Тинејџерка преживеала 49 дена на отворено море пиејќи цедена морска вода

Индонезиска тинејџерка минала 49 дена на отворено ...

Олег Сенцов стана почесен граѓанин на Париз

Украинскиот филмски режисер осуден на 20 години за...

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Еден од најистакнатите британски математичари, Мај...

Познатиот професионален убиец на ТВ-екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ-серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...