Голманот Еверсон постигна гол од слободен удар (видео)

Голманот Еверсон постигна гол од слободен удар (видео)

Форталеза, 6 септември 2018 (МИА) – Чуварот на мрежата на Сеара, Еверсон Фелипе постигна прекрасен гол ноќеска во триумфот над Коринтианс со 2:1.

Еверсон погоди од слободен удар во 19. минута.

Голот на Еверсон може да има големо значење, бидејќи со него Сеара освои три важни бодови во битката за опстанок во бразилската Серија А. зс/07:54

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...