• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Медисон Киз последна полуфиналистка на УС Опен

Медисон Киз последна полуфиналистка на УС Опен

Њујорк, 6 септември 2018 (МИА) – Американската тенисерка Медисон Киз ќе игра во полуфиналето на Грен слемот во Њујорк по победата над Шпанката Суарез Наваро ноќеска во последното четвртфинале.

Во меч кој траеше 1 час и 24 минути Киз го доби првиот сет со 6:4, а вториот со 6:3.

Следна ривалка на Киз ќе биде Наоми Осака од Јапонија.

Во другото полуфинале ќе играат Серена Вилијамс (САД) и Анастасија Севастова од Летонија. зс/09:21

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.