Победи на Бразил, Уругвај и Аргентина на пријателските натпревари во САД

Победи на Бразил, Уругвај и Аргентина на пријателските натпревари во САД

Њу Џерси, 8 септември 2018 (МИА) – Бразил ја совлада фудбалската репрезентација на САД со 0:2 на пријателскиот натпревар одигран во Њу Џерси.

Гостите двата гола ги постигнаа во првото полувреме. Бразил поведе во 11-та минута со голот на Роберто Фирмино, а конечните 0:2 ги постави Нејмар во 43-та минута со гол од пенал.

Бразил на 12-ти септември во вториот контролен натпревар ќе му гостува на Ел Салвадор.

Уругвај на натпреварот во Хјустон убедливо го совлада Мексико со 4:1. Уругвајците поведоа во 21-та минута со голот на Хозе Марија Хименез, а четири минути подоцна Раул Хименез беше прецизен за израмнување.

Во 32-та минута Луис Суарез зголеми на 2:1, а во 40-та минута истиот играч успешно реализираше пенал за водство од 3:1.

Гастон Переиро во 59-та минута ги постави конечните 4:1.

Комбинираната репрезентација на Аргентина во Лос Анџелес ја совлада Гватемала со 3:0, а сите голови беа постигнати уште во првото полувреме.  

Гонзало Мартинез со гол од пенал донесе водство за Аргентина, Ло Челсо ја зголеми предноста, а третиот гол го реализираше Џовани Симеоне.

На преостанатите два натпревари Колумбија ја совлада Венецуела со 2:1, а Еквадор со 2:0 беше поуспешен од Јамајка.дб/ 10:47

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Тинејџерка преживеала 49 дена на отворено море пиејќи цедена морска вода

Индонезиска тинејџерка минала 49 дена на отворено ...

Олег Сенцов стана почесен граѓанин на Париз

Украинскиот филмски режисер осуден на 20 години за...

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Еден од најистакнатите британски математичари, Мај...

Познатиот професионален убиец на ТВ-екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ-серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...