Ракометарките на Металург елиминирани од ЕХФ купот

Ракометарките на Металург елиминирани од ЕХФ купот

Скопје, 9 септември 2018 (МИА) - Ракометарките на Металург се елиминирани од ЕХФ купот, откако денеска претрпеа тежок пораз од 33:11 од француски Иси Париз и во реванш натпреварот од првото квалификациско коло.

Младиот состав на Металург не можеше да се носи со гостите од Франција, кои рутински дојдоа до победа и во вториот натпревар.

Избраничките на Јулијана Дамчевска вчера на првата средба исто така беа убедливо совладани со 16:31.

Со двете победи во Скопје, ракометарките на Иси Париз обезбедија пласман во следната фаза каде ќе се сретнат со Нант. дб/бак/18:40

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...