• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

„Панцирите“ добиваат 50 милиони евра во опрема од „Адидас“

„Панцирите“ добиваат 50 милиони евра во опрема од „Адидас“

Берлин, 10 септември 2018 (МИА) – Германската фудбалска репрезентација ќе го задржи снабдувачот со спортска опрема „Адидас“ до 2026 година.

Тамошниот фудбалски сојуз објави продолжување на договорот со светски познатата компанија. Детали за новиот договор не се објавуваат, а тој е со важност до 2026 година.

Актуелниот е со важност до 2022 година.

Претходно, компанијата „Адидас“ соопшти дека ќе потроши повеќе од 50 милиони евра годишно за да ги задоволи потребите на германската репрезентација. зс/13:44

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Две јапонски сонди слетаа на астероидот Ријугу (видео)

Јапонско вселенско летало „Хајабуса2“ испрати два ...

Која е разликата помеѓу белите и кафените јајца?

Најверојатно сте се запрашале за разликата меѓу ја...

Македонија го потврди учеството на Евровизија 2019

Македонија го потврди учеството на Евровизија 2019...

Во Минхен почна 185. издание на Октоберфест

Во Минхен денеска почнува 185. издание на познатио...

Кање Вест одлучи да го напушти Лос Анџелес

Кање Вест донесе одлука заедно со семејството да с...