• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Албиол: На Роналдо ќе му биде тешко да постигне 40 гола во Серија А

Албиол: На Роналдо ќе му биде тешко да постигне 40 гола во Серија А

Неапол, 10 септември 2018 (МИА) – Фудбалерот на Наполи, Раул Албиол, смета дека на Кристијано Роналдо ќе му биде многу потешко да постигнува голови во Серија А за разлика од Шпанија кога играше за Реал Мадрид.

Португалецот сѐ уште нема дадено гол за Јувентус, иако веќе поминаа три рунди во Серија А.

- Во Италија се игра многу тактички и дефанзивен фудбал. Се бара одржување на физичката форма на високо ниво. За да играш и да реализираш во Италија, ти треба посебна подготовка, вели Албиол.

Тој посакува да продолжи голгетерскиот пост на засилувањето на Јувентус.

- Кристијано Роналдо е одличен играч, но во Италија ќе му биде многу тешко да постигнува по 40 гола по сезона. Се надевам дека ќе му биде тешко воопшто да се истакнува, бидејќи тоа ќе биде добро за нашиот тим. Да, имам предвид дека и минатата година тој не почна ефикасно и во Примера, но потоа му тргна. Тоа не е случајно, изјави Албиол. зс/14:04

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...