• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Гол и три асистенции на Нејмар во триумфот на Бразил над Салвадор (видео)

Гол и три асистенции на Нејмар во триумфот на Бразил над Салвадор (видео)

Вашингтон, 12 септември 2018 (МИА) – Бразил го победи Ел Салвадор со убедливи 5:0 ноќеска во пријателски натпревар одигран во Вашингтон, САД. Најзаслужен за триумфот на „кариоките“ е Нејмар, кој постигна еден гол и оствари три асистенции.

Покрај Нејмар, во листата на стрелците се запишаа Ричарлисон - два пати, Кутињо и Маркињос. зс/08:48

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.