• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Пајиќ, Маслинко и Николовски отпаднаа од составот за дуелот со Косово

Пајиќ, Маслинко и Николовски отпаднаа од составот за дуелот со Косово

Скопје, 12 септември 2018 (МИА) – Селекторот на Македонија, Јорданчо Давитков, одлучи од составот за утрешниот натпревар со Косово да ги изостави Андреј Маслинко, Кирил Николовски и Предраг Пајиќ.

Меѓу избраниците на Давитков ќе ги нема ниту повредените Марко Симоновски и Адем Мекиќ.

Македонија во Приштина најверојатно ќе истрча во следениот состав: Војдан Стојановски, Дамјан Стојановски, Александар Костоски, Дарко Соколов, Бобан Стајиќ, Андреј Магдевски, Димитар Караџовски, Стојан Ѓуроски, Бојан Трајковски, Љубомир Младеновски, Бојан Крстевски и Ричард Хендрикс.

Средбата се игра утревечер од 20:30 часот.

По три дена (16 септември) во Скопје, исто така во претквалификациите за Европското првенство, ќе гостува селекцијата на Романија. зс/13:21

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...