• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Димитров на Фејсбук одговара на прашања на граѓани (видео)

Димитров на Фејсбук одговара на прашања на граѓани (видео)

Скопје, 24 август 2018 (МИА) - Министерот за надворешни работи Никола Димитров синоќа преку видео врска на социјалната мрежа Фејсбук, одговараше на прашања кои му беа поставувани од граѓани корисници на оваа мрежа.

Шефот на дипломатијата одговараше на прашања поврзани со договорот со Грција, со референдумот, со политичката состојба во Македонија.

Тој минатата недела најави дека ќе почне со проектот „Прашај го министерот“ и секој четврток ќе одговара на прашања од граѓаните поставени преку социјалните мрежи. Во текот на неделата граѓаните ќе поставуваат прашања, а секој четврток приквечер Димитров ќе ги одговара на истите преку снимка во живо на социјалните мрежи. нд/са/08:20

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...