Прес-конференција на министрите за надворешни работи на Македонија и на Луксембург (во живо)

Прес-конференција на министрите за надворешни работи на Македонија и на Луксембург (во живо)

Скопје, 6 септември 2018 (МИА) - Во МНР во тек е прес-конференцијата на шефовите на дипломатиите на Македонија Никола Димитров и на Лукембург Жан Аселборн, кој денеска престојува во официјална посета на Македонија. 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ