• A-
  • A
  • A+
среда, 26 септември 2018, 

Руската амбасада со реакција на Твитер за посетите на странски лидери на Македонија

Руската амбасада со реакција на Твитер за посетите на странски лидери на Македонија

Скопје, 10 септември 2018 (МИА) - Амбасата на Русија преку Твитер реагира на посетите на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, на канцеларите на Германија и на Австрија, Ангела Меркел и Себастијан Курц, на шефот на дипломатијата на Луксембрург, Жан Аселборн, и на американскиот сенатор Рон Џонсон на Македонија во пресрет на референдумот на 30 септември.

- Деновиве не е реткост странски лидери да им сугерираат на граѓаните на Македонија како да гласаат за референдумот. Интересно, што би било вакви „совети“ да дели официјален претставник на Русија, пишува во твитот на руската амбасада.са/дма/11:05

###

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Кина ќе ги проучува поларните области на Месечината

Кина има намера до 2030 да испрати апарат кој ќе г...

Казна за непристојните во градскиот превоз

Многумина, поготово момчињата имаат навика во авто...

Мел Гибсон снима преработка на „Дивата орда“

Познатиот глумец и режисер Мел Гибсон ја подготвув...

Почина уште еден актер од серијата „Синови на анархијата“, втор во три месеци

Глумецот Пол Џон Васкез, кој е познат по улогата в...

Вили на Босфорот се продаваат за цени и до 100 милиони долари

Шеесет луксузни вили на Босфорот, т.е. во Истанбул...