МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

22 август 2018 

Скопје - Седница на собраниската Комисија за транспорт, врски и екологија. (Сала 4/12:00)

Скопје - Министерот за образование и наука Арбер Адеми ќе присуствува на промоција и пуштање во употреба на две фотоволтаични централи. (Простории на ФЕИТ/11:00)

Скопје - Седница на Агенција за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги. (Конференциска сала на АВМУ/14:30)

Скопје - Трибина на ДОМ и Европската зелена партија на тема „Придобивки од членството во ЕУ“. (х. Холидеј Ин/14:00)

Струга - Прес конференција на добитникот на Златен венец на СВП за 2018 година Адам Загајевски. (х. Дрим-Пијано Бар/12:30)

Струга - Официјално отворање на Струшките вечери на поезијата. (Пред плато на Дом на поезија/20:30)

- Меѓународно поетско читање „Поетски меридијани“. (Пред плато  Дом на поезија/21:00)

Скопје - Отворање изложба на дигитални принтови од Кирил Василев насловена „Мостри на една случајност“. (Музеј на град Скопје/20:00)

 

__________________________________________________________

***МИА ги објавува местото и времето на одржување на настаните и притоа не презема обврска за реизвестување доколку дојде до промена на најавените термини***

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ