• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 22 август 2018 (МИА) - Денеска е среда, 22 август 2018 година, 234-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 131 ден. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 47 минути, а ќе зајде во 19 часот и 26 минути.

Денов трае 13 часа и 39 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 17 часот и 4 минути, а ќе зајде во 1 часот и 54 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар

Колумбискиот град Меделин, во соработка со миграци...

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...

Истражувачите поблиску до конечно лоцирање на бродот на капетан Џејмс Кук

Потрагата по кобното место за „Ендивор“ - бродот н...