• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

22 август 2018

Сочи - Рускиот претседател Владимир Путин ќе оствари средба со финскиот колега Саули Ниинисто.

Вашингтон - Американско-кинески преговори во обид да се надмине спорот со воведените царини и даноци.

Вашингтон - Американскиот државен секретар Мајк Помпео ќе има средба со министерот за надворешни работи на Велика Британија Џереми Хант.

Њујорк - Седница на Советот за безбедност на ОН посветена на борбата против тероризмот.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Две јапонски сонди слетаа на астероидот Ријугу (видео)

Јапонско вселенско летало „Хајабуса2“ испрати два ...

Која е разликата помеѓу белите и кафените јајца?

Најверојатно сте се запрашале за разликата меѓу ја...

Македонија го потврди учеството на Евровизија 2019

Македонија го потврди учеството на Евровизија 2019...

Во Минхен почна 185. издание на Октоберфест

Во Минхен денеска почнува 185. издание на познатио...

Кање Вест одлучи да го напушти Лос Анџелес

Кање Вест донесе одлука заедно со семејството да с...