• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 24 август 2018 (МИА) - Денеска е петок, 24 август 2018 година, 236-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 129 дена. 

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 49 минути, а ќе зајде во 19 часот и 22 минути.

Денов трае 13 часа и 33 минути.

Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 18 часот и 26 минути, а ќе зајде во 3 часот и 38 минути.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Две јапонски сонди слетаа на астероидот Ријугу (видео)

Јапонско вселенско летало „Хајабуса2“ испрати два ...

Која е разликата помеѓу белите и кафените јајца?

Најверојатно сте се запрашале за разликата меѓу ја...

Македонија го потврди учеството на Евровизија 2019

Македонија го потврди учеството на Евровизија 2019...

Во Минхен почна 185. издание на Октоберфест

Во Минхен денеска почнува 185. издание на познатио...

Кање Вест одлучи да го напушти Лос Анџелес

Кање Вест донесе одлука заедно со семејството да с...