МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

24 август 2018

Москва - Средба на министрите за надворешни работи на Русија и Турција Сергеј Лавров и Мевлет Чавушоглу.

Киев - Воена парада по повод 27 години независност на Украина.

Берн - Шефот на француската дипломатија Жан-Ив ле Дриан во посета на Швајцарија.

Тбилиси - Продолжува посетата на германската канцеларка Ангела Меркел на Грузија, по што ќе отпатува во Ерменија.

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Олег Сенцов стана почесен граѓанин на Париз

Украинскиот филмски режисер осуден на 20 години за...

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Еден од најистакнатите британски математичари, Мај...

Познатиот професионален убиец на ТВ-екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ-серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...